bebek aktiviteleri oyunları

Aktivite 2 – kutu doldurup boşaltma

Bu oyun ile amaç duyusal becerilerini geliştirmek, farklı malzemelere dokunup onları tutarak kavrayabilmesi, farklı sesler duyması, farklı renkler ve objeleri izleyip görmesi.

Buradaki malzemelerimiz gayet basit herkesin evinde bulunan şeyler. Bir kap derin olması önemli yoksa dağıtabilir afacanlar. Bende küçük küpleri vardı onları kullandım daha oyuncak almadı iseniz küçük plastik kaplarda kullanabilirsiniz. Derin kaba konulacak malzemeye gelirsek ilk denemede ben olurda yanlışlıkla ağızına alır diye çiğde yenilebilir bir malzeme olan yulafı tercih ettim. Hemde ıslandığında yumuşacık oluyor. Daha sonraki oyunlarımızda farklı malzemeler kullandım. Bazen mercimek, bazen nohut , makarna gibi.

Olayımız zaten ortada. Kutuya doldurup küçük küpler vasıtasıyla doldurup boşaltmak ona da fırsat verip aynı şeyi yapmasını beklemek. Bizim afacan eline dökmemden çok hoşlanıyordu. Kendide mıncık mıncık ederdi. Sertliğini dokusunu, fırlatırken çıkardığı sesleri anlamaya çalışırdı. Umarım sizlerde güzel vakit geçirirsiniz. İyi eğlenceler!


Etiketler: bebek, aktivite, oyun, montesorri, oyuncak, eğlence

Yorum Yap

    Kötü           İyi
REKLAM ALANI
banner
SOSYAL MEDYA
Copyright © 2018 Anne Fikir Evi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Uğur Yusuf Uzun.